Jaki kask motocyklowy kupić? Na co zwrócić uwagę?

Jednym z pierwszych, a zarazem najważniejszych wyborów przed którymi staje początkujący motocyklista jest zakup odpowiedniego kasku. Nie jest to zadanie banalne, z uwagi na różnice w jakości, cenie, a także typie sprzętu.

Mnogość rozwiązań i producentów na pewno nie ułatwia odpowiedzi na kwestię jaki kask na motor kupić. Przede wszystkim musi być on wygodny (przed zakupem powinniśmy go przymierzyć) oraz spełniać normy bezpieczeństwa (posiadać atest). Kask powinien być też na tyle lekki, by nie sprawiać dyskomfortu u użytkownika. Do tego bardzo ważny jest też jego barwa i nie jest to bynajmniej kwestia mody. Najbardziej praktycznym kolorem jest biel. Podczas jazdy w mieście polecane są zwłaszcza białe kaski, gdyż jasny hełm będzie lepiej widoczny na tle otoczenia, co ma niebagatelne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa na drodze. W celach higienicznych warto wybrać kask z wyjmowaną wyściółką, a także dokupić kominiarkę. Wielu niedoświadczonych motocyklistów zastanawia się pewnie po co kominiarka do kasku jest im potrzebna. Otóż, nie tylko chroni ona przed chłodem czy promieniowaniem słonecznym, ale zapewnia przede wszystkim higienę oraz odpowiednią wentylację skóry.

Pamiętajmy, że zgodnie z prawem obowiązującym na naszych drogach każdy motocyklista musi podczas jazdy używać kasku. Dlatego też, mając na uwadze przepisy oraz zdrowy rozsądek warto poświęcić odrobinę czasu i zadbać o odpowiedni wybór bezpiecznego, solidnego oraz wygodnego kasku w celu uniknięcia niepotrzebnych kontuzji oraz poprawienia komfortu jazdy.

Dodaj komentarz