Komfort i bezpieczeństwo podczas biegania

Z roku na rok miejskie uliczki, leśne alejki oraz parkowe dróżki uczęszczane są przez coraz większą liczbę biegaczy. Wpływ na tak wysokie zainteresowanie sportem ma wszechobecny kult piękna, który sprawia, że jesteśmy w stanie wylać z siebie siódme poty, byle tylko wpisać się w obowiązujące kanony piękna. Często jednak decyzję o bieganiu podejmujemy zbyt pochopnie, nie będąc odpowiednio przygotowanym. Aby bieganie zapewniło nam odpowiednią sylwetkę, jednak nie przyczyniło się do powstania kontuzji konieczne jest odpowiednie przygotowanie.

Jeszcze przed rozpoczęciem biegania powinniśmy zadbać o odpowiedni strój zaczynając od butów, które powinny utrzymywać naszą stopę sztywno, a kończąc na dodatkach, które spełniają istotną rolę podczas biegania. Warto się zatem zastanowić jaki wybrać dres, a także jaką wybrać saszetkę (nerkę), która pozwoli Ci schować potrzebne drobiazgi takie jak klucze, portfel czy telefon.

Wybierając dres do biegania zwróć uwagę na to, by był on wykonany z przewiewnego materiału, który sprawi, że nie będziesz się nadmiernie pocić. Odpowiednia wentylacja jest niezwykle istotna, szczególnie w upalne dni, ponieważ pozwala uniknąć nadmiernego przegrzania ciała. Jeśli zaś chodzi o saszetkę, warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji paska oraz na sposób zamykania. Podczas biegu najbezpieczniejsze będą saszetki zapinane na zamek. W trakcie ruchu nerka może się stale unosić i opadać, zapięcie na zamek zapobiegnie ryzyku wypadania Twoich drobiazgów.

Dodaj komentarz